ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4605112
*
nr 460 5112
Spegel
förgylld, längd: 90, höjd: 58
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2007
kl 16:16:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 23:15:11
1
300 kr
31/3 20:55:21
2
150 kr
31/3 20:56:00
2
250 kr
31/3 20:56:27
2
350 kr
2/4 15:56:47
3
550 kr
2/4 15:58:29
2
450 kr
2/4 15:58:51
2
550 kr
2/4 15:59:25
2
600 kr
2/4 16:02:22
3
700 kr
2/4 16:03:15
2
700 kr
2/4 16:03:43
2
750 kr
2/4 16:05:53
3
850 kr
2/4 16:07:11
2
850 kr
2/4 16:07:39
2
900 kr
2/4 16:09:09
3
1.000 kr
2/4 16:11:04
2
1.000 kr
2/4 16:11:36
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 460 5112
Spegel
förgylld, längd: 90, höjd: 58
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 23:15:11 | 1 | 300 kr |
31/3 20:55:21 | 2 | 150 kr |
31/3 20:56:00 | 2 | 250 kr |
31/3 20:56:27 | 2 | 350 kr |
2/4 15:56:47 | 3 | 550 kr |
2/4 15:58:29 | 2 | 450 kr |
2/4 15:58:51 | 2 | 550 kr |
2/4 15:59:25 | 2 | 600 kr |
2/4 16:02:22 | 3 | 700 kr |
2/4 16:03:15 | 2 | 700 kr |
2/4 16:03:43 | 2 | 750 kr |
2/4 16:05:53 | 3 | 850 kr |
2/4 16:07:11 | 2 | 850 kr |
2/4 16:07:39 | 2 | 900 kr |
2/4 16:09:09 | 3 | 1.000 kr |
2/4 16:11:04 | 2 | 1.000 kr |
2/4 16:11:36 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23